Společnosti Microsoft a BMW představily Open Manufacturing Platform

Aplikace, Automotive, BMW, Cloud, Dynamics 365, Future now, Inovace, Microsoft, Microsoft Partner, Podnikové procesy

Společnost Microsoft již mnoho let dodává softwarovou podporu pro skupinu BMW. Nyní společně přicházejí s významným inovátorským projektem Open Manufacturing Platform. 

Známá automobilka má velké plány v oblastech vývoje plně autonomního elektromobilu iNext. Jeho výroba však vyžaduje zjednodušený, koordinovaný a automatizovaný výrobní systém. A právě s tím jí dokáže pomoci společnost Microsoft.

Cílem této spolupráce společností Microsoft a BMW je vybudování open-source průmyslové výrobní platformy zvané Open Manufacturing Platform (OMP). Ta je vystavěna na cloudové platformě Microsoft Azure industrial IoT, kterou společnost již využívá pro provoz více než 3000 strojů na 30 výrobních a montážních místech po celém světě.

OMP má zjednodušit a zefektivnit self-driving systémy a pomoci i v dalších podnikových procesech, jakými jsou například správa dodavatelských řetězců nebo prediktivní údržba.

Nová iniciativa má směřovat k dalšímu rozvoji otevřeného vývoje IoT (internetu věcí) a pomoci v růstu komunitě, která staví technologická řešení pro Průmysl 4.0.

Všechny zmíněné aktivity směřují k vytvoření dokonalé „chytré továrny“. Pro dosažení automatizace a digitalizace propojených zařízení (connected machines) bude využito vzorových kódů dostupných v open-source platformě pro daný produkt – self-driving komponenty. Ty budou k dispozici a dostupné pro různé týmy i další společnosti, které je mohou využívat a navázat na své potřeby jako již osvědčené systémy.

Společnosti Microsoft a BMW jsou prvními partnery, kteří začali OMP využívat. Je plánováno, že tuto platformu začnou do konce roku využívat další čtyři až šest společností. Ke komunitě OMP se mohou připojit i podniky, které se nezabývají jen výrobou self-driving automobilů. Pomoci s jejím rozvojem a využitím mohou i další firmy, jejichž činnost s automotive jakkoliv souvisí.

Spolupráce na Open Manufacturing Platform je dalším významným krokem v rámci dlouholetého technologického parterství skupiny BMW a společnosti Microsoft. Potvrzuje jejich společný závazek k inovacím a vytváření nových příležitostí v oblasti průmyslu pro celospolečenský prospěch. 

Společnost Konica Minolta IT Solutions Czech (historicky WEBCOM) již po mnoho let spolupracuje s významnými hráči na poli automobilového průmyslu. Jedním z nich je i skupina BMW.

Zajímáte-li se o technologie Microsoft pro oblast automotive, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám pomůžeme konzultovat a vybrat to nejlepší řešení dle potřeb vašeho podniku, stejně tak i spravovat či aktualizovat stávající technologie.

Kontaktujte nás nebo se s námi potkejte na některé z našich oborově zaměřených akcí, které pro vás organizujeme.

Podrobnější informace k partnerství společnosti Microsoft a BMW v rámci Open Manufacturing Platform si můžete přečíst v článku  Microsoft and the BMW Group launch the Open Manufacturing Platform.

Pokud se zajímáte o technologie Microsoft pro své podnikání, pak si nenechte ujít jedinečnou událost roku 2019 KONICA MINOLTA 360: BETTER TOGETHER aneb Společně na IT revoluciPřipravili jsme pro vás blok tematických přednášek, odborných workshopů i individuálních konzultací s našimi specialisty. #KM360

Pin It on Pinterest

×