Slovníček

AZURE PLATFORM
Microsoft Azure Platform je otevřená a flexibilní platforma v cloudu využívající datacentra společnosti Microsoft. Poskytuje prostor vývojářům a IT odborníkům k vytváření, hostování a škálování webových aplikací. Nabízí k využití sady online služeb – analytických, výpočetních, databázových, mobilních, síťových, úložišťových a webových. Umožňuje propojení s aplikacemi třetích stran. Hlavními přínosy jsou rychlejší práce, vyšší produktivita díky integrovaným nástrojům, šablonám a známému uživatelskému prostředí. Prostředí Azure je přizpůsobitelné dle potřeb a placeno je jen to, co firma skutečně využije, díky tomu šetří investice do informačních technologií. Zajištěna je i bezpečnost dat. Microsoft je prvním poskytovatelem cloudu, který byl uznán orgány EU díky závazku ohledně špičkové ochrany a soukromí dat. Rovněž přijal mezinárodní normu ISO 27018 týkající se soukromí v cloudu.
Automotive CRM

Automotive CRM umožňuje integraci s Microsoft Dynamics 365 i s konkurenčními řešeními a snadný přechod do světa Microsoft. Lze tak navázat například Office 365, SharePoint, mobilní zařízení, aplikace třetích stran a další.

Business Intelligence (BI)
Z hlediska software se jedná o analytické nástroje pro práci s firemními daty (sběr, vyhledávání, analýza a vyhodnocování dat). Díky aplikacím BI lze snadno a rychle zobrazit potřebné aktuální přehledy, reagovat na změny na trhu a činit správná strategická rozhodnutí pro úspěšné podnikání.
Dealer Management System

Informační systém pro řízení veškerých procesů spojených s prodejem, servisem, řízením vztahů se zákazníky pro autosalony.

Edice Microsoft Dynamics 365
Microsoft Dynamics 365 nabízí kombinaci aplikací v Enterprise edici pro firmy využívající služby pro více, než 250 uživatelů a v Business edici pro firmy využívající služby do 250 uživatelů.
ERP (Enterprise Resource Planning)

Označení pro podnikové informační systémy. Microsoft Dynamics systémy pro plánování a řízení podnikových zdrojů jsou Microsoft Dynamics AX a Microsoft Dynamics NAV.

Microsoft Dynamics 365 řešení přináší aplikace pro řízení provozu a výroby pod názvem Operations (AX) a pro řízení hospodaření firmy a financí Financials (NAV nebo také Project Madeira).

Microsoft Flow
Toto řešení pomáhá uživatelům automatizovat běžné úkoly v různých aplikacích a službách. Flow spojuje služby, jako jsou Office 365, Slack, Dropbox, SalesForce.com, Dynamics 365 a více, a tak umožňuje firmám snadněji integrovat různé platformy.
Microsoft Internet of Things
Představuje zejména užitečné inovativní nástroje pro změny podnikání a vysokou adaptabilitu firem na zrychlující se vývoj digitálních technologií. S internetem věcí lze maximálně využít všechna firemní data a vyřešit i kritické problémy v reálném čase. Díky cloudu lze vše snadněji kontrolovat a měřit a správně investovat do nových technologií. Microsoft Internet of Things vnáší nekonečné možnosti do světa byznysu.
Office 365

Office 365 pro firmy umožňuje přístup k nástrojům Microsoft Office prakticky odkudkoli a k tomu nabízí služby pro spolupráci, které se snadno spravují. Office 365 se sám aktualizuje, takže máte vždycky nejnovější funkce Wordu, Excelu, PowerPointu, Outlooku, OneNote, Publisher a Access. Je jedno, jestli pracujete online nebo offline, na počítači, tabletu nebo telefonu – Office 365 je pořád po ruce.

PaaS (Platforma as a Service)
Poskytování platformy formou služby (firma si pronajímá platformu, na které může vyvíjet vlastní aplikace).
Power Business Intelligence (Power BI)
Microsoft Power BI jsou silné analytické nástroje v cloudu pro analýzu a vyhodnocování dat. Datové rozhraní poskytuje přesné přehledy o celé firmě na jednom místě. Svá data můžete zobrazit kdykoliv a kdekoliv právě potřebujete bez nutnosti připojení k internetu.
Veřejný cloud
Jedná se o prostředí cloudu, které poskytuje zabezpečený prostor na vzdálených datových úložištích.

Pin It on Pinterest

×